Mobiilikesäkoulu 2020 siirtyy ensi vuoteen!

30.3.2020

Hei Mobiilikesäkoulun ystävä,

Kiitos, että olet ollut kiinnostunut Mobiilikesäkoulu-tapahtumasta.

Koronavirustilanteen vuoksi joudumme valitettavasti siirtämään kesäkuun 2020 tapahtuman ensi vuoteen. Toivomme, että pääsemme kohtaamaan sinua syksyn muissa tapahtumissa ja jakamaan ideoita ja taitoja Mobiilikesäkoulun tapaan.

Ehkäpä olet tilanteessa, jossa aiemmissa Mobiilikesäkouluissa testailemamme ratkaisut ja taidot ovat nyt aidosti käytössä enemmän kuin koskaan. Olkaamme siis iloisia siitä ja autetaan aloittelijoita parhaamme mukaan selviytymään uuden oppimisesta paremmalla mielellä. Jos taas olet mobiili- ja verkko-opetusta aloitteleva, niin nyt sinulla on some täynnä auttavia verkostoja. <3 Seuraathan myös eOppimiskeskuksen kanavia aktiivisesti!

Palaamme seuraavaan verkostotapaamiseen elokuussa.

Siihen asti toivotamme teille kaikille keväistä energiaa, valoa ja terveyttä!

Pauliina ja Niina

Mobiilikesäkoulun organisaattorit <3